ur. 14 grudnia 1900, Lwów
zg. 1943
zam. Wiedeń / Lwów / Będzin
sędzia, radny, syjonista
Na początku I wojny światowej rodzina Steigerów uciekła z Wiednia do Lwowa. Pod koniec wojny Szlomo (Mundek) (później oficjalnie Stanisław) został wcielony do armii austriackiej.
W okresie międzywojennym głośna w prasie była jego sprawa, niesłusznie oskarżonego o dokonanie 5 września 1924 r. we Lwowie zamachu bombowego na prezydenta RP, Stanisława Wojciechowskiego, który wracał powozem z otwarcia Targów Wschodnich. Był wtedy studentem prawa na Uniwersytecie Jana Kazimierza i jednocześnie pracował jako urzędnik prywatny w przedsiębiorstwie S.A. Koloniale (handel ziarnami kawy). Rozprawa toczyła się 15 i 16 IX 1924 r. we Lwowie i zakończyła się 16 grudnia uniewinnieniem. Tym samym lwowska policja skompromitowała się oskarżając niewinnego człowieka i ignorując tropy prowadzące w stronę ukraińskich nacjonalistów.
Steiger przeniósł się do Będzina i po ukończeniu studiów był uznanym prawnikiem (sędzia) oraz aktywnym działaczem syjonistycznym. W latach 1934-39 był radnym miejskim. Jego wojenne losy są nieznane. Wiadomo, że żona Józefa z Marksów z dziećmi wyjechała do Lwowa i zginęła w Zagładzie.