poziom ok

Babiniec w sierpniu i wrześniu

Babiniec to przestrzeń twórcza dla kobiet w dawnym żydowskim domu modlitwy – Bramie Cukermana. Spotkania warsztatowe rozwijają umiejętności w różnych formach artystycznego wyrazu. Zajęcia prowadzą artystki aktywnie działające w obszarze sztuki współczesnej oraz doświadczone animatorki kultury. Punktem wyjścia są losy będzińskich Żydówek: Dory Reym, Dory Diamant, Chajki Klinger, Racheli Olewski-Zelmanowicz, Heleny Warszawskiej, Cyrli Szajn. Projekt kierujemy przede wszystkim do mieszkanek Będzina, ale i okolic. Nadchodzący cykl to także zajęcia dla dzieci.
Szczegółowy program godzinowy podamy wkrótce. Poniżej podajemy terminy spotkań. Zastrzegamy możliwość zmian w programie. Zapraszamy!

23-27 sierpnia 2019
Lilith i superbohaterki – warsztat rzeźbiarsko-fotograficzny z Dorotą Hadrian

31 sierpnia – 1 września 2019
Przyjaciółki Rabina – warsztat haftu z Moniką Drożyńską

7-9 września oraz 15 września 2019
Warsztaty muzyczne dla dzieci – prowadzące Maria Janicka i Anna Natalicz
(zapisy dla dzieci w wieku 5-10 lat: bramacukermana@gmail.com, 511016322)

13-14 września 2019
Warsztat cieni z Agą Szreder (kontynuacja)

wrzesień/październik, 1 dzień, data wkrótce
Kryjówka Chajki – warsztat z Natalią Romik

15 września 2019, godz. 18-23.00
Finał Babińca – spacer performatywny śladami będzińskich Żydówek, wystawa z udziałem uczestniczek i zaproszonych gości

Rozkład godzinowy podamy wkrótce. Zajęcia w dni powszednie planujemy jak zwykle robić w godzinach od 17:00, a w weekendy w godzinach około-południowych.
Prosimy o zapisy na warsztaty: iza.grauman@gmail.com, 660316316

Prace, które powstaną w ramach spotkań zostaną zaprezentowane podczas finału projektu, który odbędzie się w Będzinie. Przygotowujemy także publikację, której premiera planowana jest na koniec października. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację filmową.

Babiniec – mieszkanki, artystki, animatorki to projekt, który dofinansowano przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków z Funduszu Kultury. Projekt dofinansowano przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne.